AKCJA „BEZPIECZNY NA WODZIE”
 
 
 

Nadobrzański Klub Płetwonurków „Obra” w Skwierzynie zorganizował w miesiącach od
Kwietnia do Czerwca szereg prelekcji związanych z wakacjami ,oraz pobytem dzieci i młodzieży nad jeziorami.
Prelekcje były prowadzone w Szkołach i Domach Dziecka w województwie Lubuskim.
Członkowie NKP „Obra” odwiedzili miedzy innymi : Dom Dziecka w Skwierzynie,
Gimnazjum w Skwierzynie, Zespół Szkól Gimnazjalnych i Podstawowych w Lipkach Wielkich, pokazy sprzętu oraz omówienie zasad prowadzone tez były nad jeziorem głębokie dla Domu Pomocy Społecznej w Skwierzynie.
Spotkania te polegały na omówieniu zasad bezpiecznego pobytu nad woda , były również pokazy udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego, szereg filmów instruktażowych które miały na celu pokazanie dzieciom jak nie należy zachowywać się w kąpieliskach, jakie mogą być skutki nieprzemyślanych skoków do wody, nadużywanie alkoholu i wiele innych zasad jakie trzeba spełnić żeby nie ulec wypadkom.
Pokazy były też uzupełnione o omówienie i praktyczne założenie przez dzieci sprzętu nurkowego , co wywołało wieki entuzjazm i zaciekawienie wśród dzieciaków.
Dzieci mogły dotknąć , zobaczyć oraz przymierzyć cały ekwipunek nurkowy.
Rozdane zostały też ulotki z informacjami jak należy udzielać pierwszą pomoc.
Klub przeszkolił łącznie około 1000 dzieci w różnym wieku tak aby mogły bezpiecznie przebywać nad zbiornikami wodnymi i czerpać z nich wiele przyjemności związanych z zabawą w wodzie.
Nadobrzański Klub Płetwonurków Obra serdecznie dziękuje Dyrektorom, Nauczycielom oraz Opiekunom z w/w placówek za zaproszenia i udział w prelekcjach.
 Życzymy tez wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji , a sobie Klub życzy żeby za rok mógł spotkać się ze wszystkimi dziećmi z którymi prowadził zajęcia, oraz z tymi dzieciakami które w przyszłym roku będą miały swoje pierwsze wakacje w szkołach. 
               
                Jeszcze raz życzymy
                               BEZPIECZNYCH WAKACJI
 
                                               Członkowie NKP ”Obra”